Kto ma szansę na pracę w Holandii
To jaką pracę znajdziesz dla siebie w Holandii i w jakiej prowincji zależy od twoich kwalifikacji zawodowych oraz stopnia znajomości języków obcych – ideał znasz dobrze niderlandzki jeśli nie to nie martw się wystarczy angielski, niemiecki, lub francuski, Jeśli znasz tylko język francuski masz większe szanse na pracę w prowincjach graniczących z Belgią jeśli niemiecki to w prowincjach graniczących z Niemcami. Kwalifikacje zawodowe – poszukiwani są głównie pracownicy branży budowlanej – murarze, glazurnicy, specjaliści prac wykończeniowych, instalatorzy, inne specjalności budowlane, pracownicy przemysłowi – spawacze, operatorzy CNC, tokarze manualni, pracownicy magazynowi – operatorzy wózków widłowych, pracownicy zakładów przetwórstwa warzyw i owoców, przetwórstwa ryb, przetwórstwa mięsa drobiowego, wieprzowego, wołowego, sezonowi pracownicy gospodarstw rolnych i ogrodniczych, personel medyczny – pielęgniarki, rehabilitanci, masażyści, opiekunki osób starszych, informatycy. Praktycznie, jeśli znasz dobrze albo bardzo dobrze język angielski lub niemiecki i dobrze niderlandzki lub masz ochotę się go uczyć to znajdziesz pracę w każdym zawodzie.
Jak znaleźć pracodawcę
Są zasadniczo dwie możliwości:
– samodzielne szukanie pracy, lub
- zarejestrować się w agencji pośrednictwa pracy, przy czym możemy się ubiegać o pracę jako pracownik agencji pracy tymczasowej, lub pracownik etatowy
Osobiście jestem zwolennikiem, aby najpierw znaleźć pracę a następnie wyjechać do pracy w Holandii – odradzam wyjazdy w ciemno lub do kolegi, który nam wszystko załatwi – w większości przypadków wszystko jest ok. do chwili naszego przyjazdu – na miejscu okazuje się, że nie ma mieszkania, nie ma pracy lub co gorsza nie ma tych dwóch rzeczy naraz, a my ponieśliśmy wydatki związane z transportem do Holandii, musimy znaleźć nocleg nasze oszczędności kończą się błyskawicznie i zamiast poprawy naszej sytuacji finansowej mamy WIELKIE KŁOPOTY - MOŻEMY SZYBKO ZASILIĆ ARMIĘ ŻEBRAKÓW I BEZDOMNYCH.
Jeśli będąc w Polsce chcesz rozpocząć samodzielnie poszukiwania pracy w Holandii to pierwsze kroki skieruj do Powiatowego Urzędu Pracy w swoim miejscu zamieszkania i poproś o oferty pracy zagranicą z systemu EURES – otrzymasz również pomoc w przygotowaniu CV, które należy wysłać do pracodawcy.
Może poszukiwać pracy w Holandii przez INTERNET szukając ogłoszeń o pracy na portalach holenderskich agencji pośrednictwa racy, oraz na stronach WWW firm holenderskich – jeśli nie znasz niderlandzkiego nie martw się większość stron ma wersję językową angielską, czasami również niemiecką, a jeśli nie to ogłoszenie przetłumaczysz GOGLE TŁUMACZ.
Jeśli przebywasz już w Holandii możesz skorzystać również z ofert holenderskiego urzędu pracy oraz ogłoszeń w prasie lokalnej ( to okazja dla tych, którzy już pracują w Holandii i chcą zmienić pracodawcę – pamiętaj o przygotowaniu CV po niderlandzku, angielsku, niemiecku).
Autor:
H2000
Witaj
Jeśli szukasz informacji o Holandii – kraju, w którym chcesz pracować to dobrze trafiłeś. Oto garść podstawowych informacji
Holandia to europejska część Królestwo Niderlandów tworzonego także przez Arubę i 5 wysp byłego autonomicznego terytorium Antyli Holenderskich.Holandia jest monarchią konstytucyjną na czele państwa stoi monarcha – obecnie królowa Beatrycze, która mianuje szefa rządu. Premier kieruje polityką wewnętrzną i zagraniczną.
Władza ustawodawcza to dwuizbowy parlament – (Staten-Generaal) składający się z Izby niższej (Tweede Kamer) i Senatu (Eerste Kamer) - pełniącej funkcję reprezentacyjną (działa podobnie jak polski Senat).Holandia jest członkiem Unii Europejskiej UE, NATO. - graniczy na południu z Belgią na wschodzie z Niemcami, od północy i zachodu granicą jest Morze Północne.
Powierzchnia Holandii to 41,5 tys. km2, a18,4% powierzchni zajmują zbiorniki wodne -dla porównania Polska ma 7,78 większą powierzchnię.( 322 575 km2).Ludność Holandii liczy 16,5 mln mieszkańców (dane z 2009 roku) Na 1 km2 mieszka 485 Holendrów. 89,6% obywateli Holandii ma pochodzenie wyłącznie holenderskie lub inne europejskie, 2,2% tureckie, 1,9% marokańskie, 6,3% - inne.
Administracyjnie Holandia podzielona jest na 12 prowincji, które dzielą się z kolei na 458 gmin.Językiem urzędowym w Holandii jest język niderlandzki a w prowincji Fryzja także fryzyjski. 90 % Holendrów zna angielski, 60% niemiecki i 25% francuski. Wielu Holendrów zna kilka języków. W Europie język niderlandzki używany jest przez 22 mln ludzi. Poza Holandią to język urzędowy Belgii, Antyli Holenderskich, Surinamu.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz